DSC 0114W czwartek 26 stycznia br. 25 uczniów naszej szkoły z klas IV – VI przystąpiło do napisania dyktanda sprawdzającego praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych. Celami konkursu pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Pani Beaty Klimek Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego są: wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni, wyłonienie mistrzów ortografii, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji, a także rozbudzanie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa.

Tradycją naszej szkoły jest, że najlepiej napisane dyktando Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Lubojańska uhonorowuje okolicznościowym medalem, który zostaje wręczony podczas uroczystego apelu podsumowującego roczną pracę. W tym roku najlepiej „Dyktando na medal” napisała Natalia Krupa. Serdeczne gratulacje dla Laureatki!
Zgodnie z regulaminem XIX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” komisja w składzie: Katarzyna Glapa, Katarzyna Kaźmierowska, Emilia Wojtasiak do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała następujących uczniów:
1. Natalia Krupa
2. Artur Hadryś
3. Karolina Maćkowiak
4. Aleksandra Karwik
Serdecznie winszujemy sukcesu!
Tych czworo uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych, które odbędą się 22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim.