DSC 0344 kopia15 lutego br. uczniowie ostrowskiej Jedenastki obejrzeli spektakl „Teatr Iluzji”. Byli oni świadkami zabawnych sztuczek i iluzji optycznych. Zobaczyli, jak można kolegę zaczarować w królika czy unieść w powietrzu stolik. Iluzjonista przekonywał młodych widzów, że w iluzji chodzi o naukę: od magnetyzmu przez matematykę do czytania w myślach. Wybrani uczniowie chętnie stawali się asystentami sztukmistrza i aktywnie brali udział w rozwiązywaniu różnorodnych zadań.

Widowisko zostało wzbogacone elementami muzyki i tańca, które kształtowały nastrój i tworzyły radosną atmosferę. Prowadzący wielokrotnie wprowadził widzów w zdumienie, a nawet zachwyt, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Sztuka iluzji na żywo dostarczyła miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Miała zapewne korzystny wpływ na rozwój wyobraźni i logicznego myślenia.