12 maja 2010r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS dla klas III „Jestem bezpieczny na drodze”. W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1, 5, 6, 7, 9, 11, 13 oraz Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej „Edukator”. Wszystkich uczestników serdecznie powitała pani Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz pani Ewa Wulbach, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11.

Przebieg konkursu był niezwykle emocjonujący. Uczniowie rozwiązywali test z uwzględnieniem treści wychowania komunikacyjnego. Ponadto musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością interpretacji konkretnych sytuacji dotyczących zachowania się w ruchu drogowym.

Część sprawnościowa polegała na pokonaniu toru przeszkód na hulajnodze i rowerze.

Zwycięską drużyną okazała się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie:

• Kamil Dutkowski
  • Szymon Michalak
  • Albert Połomski
  • Hubert Snadny

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, którą reprezentowali:

• Mateusz Kowalski
  • Dawid Kwiatkowski
  • Szymon Majchrzak
  • Szymon Stempniak

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie:

• Szymon Jąder
  • Gracjan Koźma
  • Kamil Sobczak
  • Mikołaj Stawicki

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Koordynatorem konkursu była pani Maria Kaźmierowska.