DSC 0475W piątek, 17 lutego br. o godz. 13.00 odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. W etapie rejonowym wzięło udział 112 uczestników z czterech powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego. Szkoła gościła 168 osób, w tym 56 opiekunów.

Gości uroczyście powitała wicedyrektor szkoły Pani Ewa Wulbach, która w obecności delegacji uczniów rozpakowała zestawy testów i przekazała je komisji konkursowej.

Podczas etapu rejonowego konkursu uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające z przeczytanych lektur konkursowych, obejrzanego filmu oraz samodzielnie redagowali dłuższą wypowiedź pisemną. Myślą przewodnią tegorocznego testu było hasło „Nasi rówieśnicy”.

Komisja w składzie: Katarzyna Glapa – przewodnicząca, Anna Kasprzak – Idziorek, Ewa Wasielewska, Małgorzata Szczepaniak, Katarzyna Kaźmierowska, Alicja Zawidzka sprawdziła prace uczniów i zgodnie z regulaminem wyłoniła 12 uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 31 marca 2017 roku. Zadaniem laureatów etapu rejonowego było uzyskanie co najmniej 32 punktów na 40 możliwych. W gronie finalistów znaleźli się przedstawiciele dwóch ostrowskich szkół: SP nr 5, SP nr 6 i uczniowie szkół w Bralinie, Dębnicy, Grabowie, Granowcu, Kępnie, Kobylinie, Koźminie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Rogaszycach.

Naszą szkołę reprezentowały: Nicola Czysta, Karolina Maćkowiak i Oliwia Sołtysiak.