DSC 0717 wwwWe wtorek, 28.02.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego w Koszykówce. W turnieju brało udział sześć zespołów reprezentujących ostrowskie szkoły podstawowe: SP 1, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9 i SP 11. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze „każdy z każdym, aby wyłonić cztery zespoły, które miały walczyć o miano Mistrza Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Drużyna z naszej szkoły spisała się znakomicie, wygrywając w swojej grupie wszystkie spotkania. W półfinale koszykarki ostrowskiej Jedenastki spotkały się z drużyną z SP 9. Po bardzo zaciętej walce zwyciężyły i awansowały do finału, który okazał się zarówno porażką, jak i sukcesem. Reprezentacja naszej szkoły uległa wprawdzie drużynie z SP 1, ale zdobyła po raz pierwszy Wicemistrzostwo Miasta i Powiatu, awansując do Mistrzostw Rejonu.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Reprezentacja naszej szkoły:

Karolina Maćkowiak, Wiktoria Zarzecka, Aleksandra Żychlińska, Kinga Dekert, Magdalena Grodzka, Jolanta Grycman, Hanna Grycman, Aleksandra Spiżak, Weronika Podkocka, Martyna Krupka, Izabela Grzelak, Oliwia Lesiewicz

Gratulujemy naszej reprezentacji!