IMG 20170314 WA0001 www7 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs przyrodniczo – ekologiczny „Eksperymentujemy – uczymy się w praktyce”, którego celem było aktywizowanie uczniów do eksperymentowania, odkrywania i poznawania różnych zjawisk przyrodniczych. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Róża Klósak, Julia Kunicka, Maria Wróbel oraz kibice: Oliwia Banach, Filip Olkiewicz, Julia Stodziesz.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować w teorii i w praktyce (demonstracja w dniu konkursu) doświadczenie dotyczące akustyki lub optyki oraz napisać test na podstawie obejrzanych eksperymentów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnością przeprowadzenia doświadczenia związanego z optyką. W końcowej klasyfikacji zespół z SP nr 11 zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach przyrodniczych.