IMG 20170316 140618 1 wwwW czwartek 16 marca br. uczennica klasy VI b – Natalia Krupa reprezentowała naszą szkołę, przystępując do napisania dyktanda finałowego sprawdzającego praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych. Celami Konkursu pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek są: wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni, wyłonienie mistrzów ortografii, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji, a także rozbudzanie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa.

Etap finałowy odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, a Natalia znalazła się w gronie ośmiu laureatów na ponad setkę uczniów biorących udział w etapie międzyszkolnym. Gratulujemy ogromnego sukcesu!