20170324 123830 wwwW minionym tygodniu odbyła się kolejna odsłona czytania przez dorosłych w bibliotece szkolnej. Tym razem były to „Bajki filozoficzne” M. Piquemala. Uczniowie wysłuchali 5 opowieści: „Dwaj bracia”, „Drogocenna perła”, „Oko hipoptama”, „Dwa gałęzie drzewa” i „Władca ogrodu”. Opowieści francuskiego pisarza są nośnikami idei, nad których słusznością trzeba się zastanowić. Młodzi czytelnicy chętnie dyskutowali o ich treści, przywoływali przykłady z życia.

Postawione przez czytającego pytania służyły przede wszystkim temu, by wykroczyć poza dosłowne znaczenie i skłonić do refleksji. W akcję zaangażowali się dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor p. Ewa Wulbach oraz nauczyciele: p. Katarzyna Glapa, p. Magdalena Danielewicz, p. Katarzyna Kaźmierowska i p. Wojciech Lesiczka.