20170324 134238 wwwW piątek, 24 marca br. odbyło się podsumowanie XIV Konkursu Informatycznego Cyborg 2017 organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu na temat IoT (Internet of Things), czyli Internetu rzeczy, koncepcji, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej.

Poruszono również kwestię inteligentnych domów, które w tym roku były tematem przewodnim prac przygotowywanych przez uczniów szkół podstawowych. Natomiast na temat niebezpieczeństw oraz bezpieczeństwa w sieci, wykład przygotowała pani Ewa Szpot, edukator w projekcie Cyfrowo Bezpieczni. Na konkurs napłynęło 76 prac ze szkół podstawowych. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły: Maria Wróbel z klasy 4a zajęła III miejsce, a Aleksandra Jess z klasy 4c i Daniel Kuberacki z klasy 5a otrzymali wyróżnienia.