DSC 0220 kopia www27 marca br. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami obejrzeli spektakl na motywach baśni H. CH. Andersena „Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na lodzie. Widowisko odbyło się na Sztucznym Lodowisku „Toropol” w Opolu. Baśniowe przedstawienie dostarczyło uczestnikom wycieczki dużo wrażeń. Podziwiali oni wspaniałe kostiumy oraz trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Nastrój kształtowała muzyka, światła i efekty pirotechniczne. Wyobraźnię widzów pobudzała również ciekawa scenografia.

Wycieczka była także okazją do odwiedzenia „Stolicy Polskiej Piosenki”. Urokliwy spacer uliczkami tego wielowiekowego grodu ukazał jego szczególny klimat, który tworzą zabytkowe kamienice, spichlerze i mosty. Uczniom szczególnie spodobała się Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki oraz opolska Wenecja.Wyjazd do Opola stworzył możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc, obcowania ze sztuką i pozwolił na integrację grup rówieśniczych.