DSC 0392 3 www7 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się 2. edycja Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI z ostrowskich szkół podstawowych: SP nr 1, 5, 6, 7, 9, 11, 13, Polsko – Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator”. W tym roku współorganizatorem konkursu było Wydawnictwo Macmillan Polska.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Pytania testowe wymagały od młodych poliglotów znajomości rozumienia tekstu czytanego, umiejętności komunikacyjnych oraz znajomości słownictwa i gramatyki angielskiej.

Laureatami tegorocznej edycji turnieju są:
I miejsce: Anna Banasiak z SP 1, Julia Skrzypczak z SP 5 oraz Aleksandra Smorawska z SP 7,
II miejsce: Tomasz Jankowiak z SP 1,
III miejsce: Maja Maryniaczyk z SP 6, Stanisław Karasiewicz z Polsko - Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej oraz Michał Chwiłkowski ze Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator”.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z testem, ich opiekunowie, nauczyciele języka angielskiego, zostali zaproszeni na prelekcję na temat zmian w podstawie programowej języka angielskiego oraz prezentację oferty Wydawnictwa Macmillan. Prelegentka, przedstawicielka wydawnictwa – pani Dorota Wysz podkreśliła rolę współczesnego nauczyciela jako scenarzysty, organizatora i lidera procesu edukacyjnego. Ponadto, przekazała nauczycielom informacje, w jaki sposób wspierać samodzielność i poczucie własnej wartości uczniów oraz jak w praktyce wykorzystywać zaprezentowane w nowych podręcznikach metody aktywizacji, motywowania i angażowania uczniów w proces lekcyjny.

Koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego, Honorata Klósak.