WIN 20170407 100647 002 www7.04.2017r. odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego ”Polubić matematykę” im. Marzanny Pietrzykowskiej, objęty patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Konkurs ma na celu: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, przede wszystkim klas szóstych szkół podstawowych, popularyzację matematyki wśród uczniów, wspieranie zachowań twórczych, samodzielnego myślenia, wytrwałości w dążeniu do odkrywania nietypowych rozwiązań zadań. Sprawdza umiejętność rozwiązywania zadań z treścią, o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, wymagających pomysłowości, ale niewymagających znajomości materiału spoza programu nauczania matematyki w szkole podstawowej. W naszej szkole wzięło w nim udział 15 uczniów klas szóstych i piątych.

Komisja w składzie: Ewa Wulbach i Violetta Kordon wyłoniła drużynę na finał konkursu:

Marek Szymkowiak VI b

Mateusz Anioł VI c

Karolina Maćkowiak VI c

Finał składa się z dwóch części: indywidualnej, w której zostanie wyłonionych i nagrodzonych trzech laureatów oraz pracy w grupach polegającej przede wszystkim na rozwiazywaniu zadań praktycznych i łamigłówek logicznych.

W dniu finału, tj. 12.05.2017r. trzymajcie za nich kciuki, aby to właśnie oni zdobyli tytuł ,,MATEMATYKÓW ROKU”. Należy dodać, że piątoklasiści „deptali po piętach” starszym kolegom.

Wśród nich najlepiej rokują: Jolanta Grycman z Vb oraz Oliwia Karwik, Daria Piszczałkowska i Szymon Wieczorek z Va.