DSC 0284 Kopiowanie23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Pomysł oddania hołdu książce wywodzi się z Katalonii, gdzie od dawna 23 kwietnia, w dniu św. Jerzego, patrona regionu, obdarowuje się bliskich książkami i różami. Wybrano datę symboliczną dla literatury światowej – w ten dzień przypada rocznica śmierci Miguela Cervantesa oraz urodzin i śmierci Williama Szekspira.

W naszej szkole był on obchodzony już po raz dziesiąty.
Uczniowie klas czwartych w ramach tego święta wcielili się w bohaterów ulubionych książek i krótko się przedstawili.

• Oliwia Banach, kl. IV a I – I miejsce
• Konrad Szymczak, kl. IV c – II miejsce
• Wiktoria Świątek, kl. IV a – III miejsce
• Patryk Bogusławski, kl. IV a - wyróżnienie

Natomiast uczniowie klas szóstych zaprezentowali książki, które ich zdaniem warto przeczytać. Młodzi ludzie pokazali, że często sięgają po książki, opowiadające historie bohaterów z ekranów kin, telewizorów czy komputerów.
Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor pani Ewa Wulbach, p. Katarzyna Glapa, p. Emilia Wojtasiak wyróżniła prezentację przygotowaną przez Aleksandra Janickiego, ucznia kl. VI c.
Od zawsze ideą Dnia Książki w naszej szkole jest dzielenie się z innymi radością czytania. Cieszymy się, że są dzieci, które chętnie czytają i mimo wielu zajęć angażują się w dodatkowe zadania.