20170425 125350 www25 kwietnia br. w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielsko-Niemieckiej, którego celem jest rozbudzanie zainteresowania nauką języka obcego oraz propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie. Uczestnikami byli uczniowie z 13 szkół z Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego. Ich zadaniem było wykonanie wybranego przez siebie utworu w języku angielskim lub niemieckim.

Komisja oceniała wykonanie, interpretację utworu oraz poprawność językową. W konkursie naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Dura oraz Joanna Rosik z klasy 6 a. Pierwsza z nich, wykonując piosenkę w języku niemieckim „Das Leben ist schoen” Sarahy Connor zajęła III miejsce, natomiast Joanna Rosik piosenką „Slipping through my fingers” Abby wyśpiewała miejsce II.