DSC 3177 www28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej. Konkurs miał interdyscyplinarny charakter, ponieważ zarówno grupy młodsze ( I-III), jak i grupy starsze (IV-VI) musiały wykazać się różnorodnymi umiejętnościami. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Europejskie wakacje”. Uczestnicy wybierali jeden kraj i o nim przygotowywali tematyczny plakat poświęcony atrakcjom turystycznym wraz z ustnym komentarzem, przedstawiali potrawę pochodzącą z tego kraju oraz wakacyjną piosenkę zaśpiewaną w języku omawianego kraju.

Reprezentanci klasy II c - Marta Mirota, Oliwia Rant, Lena Witek i Marceli Witek pod kierownictwem pani Ewy Strzelec dzielnie wywalczyli I miejsce w swojej kategorii wiekowej, wspaniale prezentując jury oraz publiczności słoneczną Hiszpanię. Uczniowie klasy VI a - Aleksandra Dura, Agnieszka Ciupka, Julia Przybylska oraz Hubert Kawała (nad których przygotowaniem czuwała pani Emilia Wojtasiak) zaprezentowali malownicze Włochy i zajęli III miejsce w kategorii klas starszych. Wspomnianym uczniom gratulujemy.