DSC 0686 www28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I - III pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Torzewskiej przygotowali część artystyczną, by przybliżyć młodszym uczniom bardzo ważne wydarzenie historyczne oraz przypomnieć o polskich symbolach narodowych. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego oraz szkolnego, po którym odbyła się część artystyczna.

Młodzi aktorzy w bardzo przystępny sposób przedstawili wagę tego wydarzenia, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie w galowych strojach z dołączonymi kokardami narodowymi obejrzeli inscenizację, pokazując wzorową postawę. Wszyscy sobie przypomnieliśmy, czym jest wolność oraz jakie prawa i obowiązki posiada każdy z nas.