DSC 0951 1 www10 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze”. Wszystkich uczestników powitała Zastępca Dyrektora Szkoły p. Ewa Wulbach. Do rywalizacji stanęło 7 ostrowskich szkół: SP 1, SP5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11 i SP 13. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych rozmieszczonych na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

Następnie odpowiadali na pytania wylosowane na „Kole fortuny". W części praktycznej ich zadaniem było pokonać na rowerze tor sprawnościowy.
Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą i wysoką sprawnością.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięskim drużynom Sekretarz Miasta p. Andrzej Baraniak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 p. Małgorzata Lubojańska wręczyli medale i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Laureaci konkursu:
I miejsce - drużyna z SP 7 w składzie: Zofia Niszkiewicz, Paulina Hanćkowiak, Dagmara Borowczyk
II miejsce - drużyna z SP 6 w składzie: Zofia Majewska, Weronika Sobik, Szymon Wiertelak
III miejsce - drużyna z SP 11 w składzie: Julia Mazur, Maria Susłowska, Bartłomiej Zabłotny

Wszystkim gratulujemy i życzymy szerokich i bezpiecznych dróg.
Osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: p. Krystyna Herbik, p. Arleta Doktór, p. Małgorzata Kowalska, p. Anna Torzewska, p. Anna Wikło i p. Irena Huk.
Poczęstunek dla opiekunów i uczestników ufundowała piekarnia Janicki.