DSC 0886 wwwW ramach innowacji Matematyczna wędrówka po drzewie skarbów uczniowie klas II w dniach 10.04.2017 – 27.04.2017r. wzięli udział w zadaniu pt. Dekada odkrywców - drzewo skarbów. Polegało ono na rozwiązywaniu przez 10 dni zadań matematyczno – przyrodniczych – sytuacji problemowych. W nagrodę za swój wysiłek, dzieci otrzymywały puzzle – fragmenty mapy (plan parteru szkoły). 8 maja wszystkie klasy drugie złożyły puzzle w całość - mapę, na której zaznaczono miejsce ukrycia skarbów.

Po odszukaniu niezbędnych materiałów (skarby to: konewka, rękawiczki, sadzonka, szpadel, ziemia) przedstawiciele klas udali się w wyznaczone miejsce na boisku szkolnym i posadzili drzewko – cis. Mamy nadzieję, że poprzez takie twórcze działania, dzieci będą zafascynowane światem nauki, poszukiwaniem i dzięki temu ich wiedza oraz umiejętności urosną symbolicznie, jak drzewo. Chcemy rozwijać pasje i zainteresowania również w kierunku umiejętności matematyczno – przyrodniczych, a tym samym pozytywnie wpływać na motywację uczniów do nauki i na ich poczucie własnej wartości.