SP13 1 wwwW piątek 12.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się II i III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Polubić Matematykę” im. M. Pietrzykowskiej. Podczas II etapu 27 uczestników z dziewięciu szkół podstawowych pracowało indywidualnie – mieli do rozwiązania 5 zadań. Poziom był bardzo wyrównany. Dlatego komisja przyznała I, II i III miejsca „podwójnie”, tak więc laureatów było więcej niż trzech.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się III etap – rywalizacja między szkołami - praca w grupach. Tym razem do rozwiązania były dwa zadania. Wszystkie szkoły, bez jednej, rozwiązały zadania bezbłędnie. Konieczna była dogrywka, w czasie której uczniowie pracowali na czas. Nasza drużyna oddała rozwiązania zadań jako druga, ale w przeciwieństwie do najszybszej, nie popełniła żadnego błędu. I tak reprezentanci SP 11: Karolina Maćkowiak, Mateusz Anioł i Marek Szymkowiak zdobyli tytuł MATEMATYKÓW ROKU 2017. Gratulacje.

Tytuł artykułu wziął się od komentarza Karoliny na temat strategii pracy drużyny. Spróbujcie i wy w miłym towarzystwie rozwiązać jedną z łamigłówek dogrywki:

Jednakowym literom odpowiada ta sama liczba.

Wpisz brakujące liczby wiedząc, że:

A + A + B + C = 14

A + B + B + C = 12