DSC 0321 Kopiowanie„Mam talent – pokaż jaki?...” pod takim hasłem 12 maja br. odbyły się w naszej szkole warsztaty adaptacyjne dla przyszłorocznych pierwszoklasistów. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci, które prezentowały swoje umiejętności plastyczne, taneczne, wokalne, grę na instrumentach muzycznych i sprawności sportowe. Inspiracją do ich działań plastycznych okazał się „Walc kwiatów” P. Czajkowskiego. Dzieci od samego początku zatem obcowały z dźwiękiem.

Z zaciekawieniem oglądały także instrumenty muzyczne i wygrywały na nich rytm słyszanej melodii. Wyrażały także muzykę ruchem i tworzyły ją do historyjki przy użyciu różnorodnych instrumentów muzycznych, naśladując rozmaite odgłosy, np. lasu, zwierząt czy zjawisk atmosferycznych. Na zakończenie tworzyły improwizacje ruchowe do muzyki.
Dzieci w spontanicznych zabawach pokazały, że potrafią być twórcze i pomysłowe.
Zajęcia prowadziły p. Marzena Machała i p. Katarzyna Kaźmierowska.
Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 26 maja br. od godz. 16.30 do 18.00.