WA 2Pod takim hasłem, 26.05.2017 r. odbyły się warsztaty adaptacyjne dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Okazało się, że matematyka dla większości uczestników warsztatów „nie ma tajemnic” – bez problemów rozwiązywali zadania matematyczne dotyczące, np. liczności zbiorów i rozpoznawania cyfr. A ponieważ dzień naszego spotkania był szczególny, to przyszłe pierwszaki wykonały drobne prezenty dla swoich mam, udowadniając, że mają również talenty plastyczne. Na koniec wróciliśmy do matematyki – w wersji sportowej – trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a przedszkolaki miały na zabawę w sali gimnastycznej wielką ochotę. Gdy mamy odbierały swoje pociechy z zajęć, zostały mile zaskoczone własnoręcznie wykonanym prezentem. Radości było co niemiara.