SAM 7966Dzięki uprzejmości Pracowników Kolei, a przede wszystkim Rodziców Huberta uczniowie klasy 3b spędzili Dzień Dziecka, zwiedzając Dworzec PKP. W tym dniu mogli zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień. Swoją podróż rozpoczęli wczesnym rankiem od przejażdżki autobusem MZK. Gdy dotarli na miejsce zakupili bilety w dworcowej kasie. Kilkukrotnie i z niedowierzaniem sprawdzali wydruki. Okazało się, że jedni pojadą do Warszawy, inni do Poznania, a jeszcze inni do Wrocławia.

Następnie podziemnym tunelem przeszli na peron i ku zdziwieniu wszystkich wsiedli do tego samego pociągu. Czyżby ten sam pociąg mógł jechać w różnych kierunkach? Jeszcze większe zaskoczenie czekało ich w środku, wszystkie wagony były do ich dyspozycji. Gdy wygodnie zajęli miejsca, rozpoczęła się niezwykła podróż. Maszynistą okazał się kolega z klasy, a kontrolerem koleżanka. Kierunek jazdy zmieniał się wielokrotnie, ponieważ każdy, chciał kierować prawdziwym pociągiem i zapowiadać kolejne stacje. W ten sposób raz podróżowano w kierunku Wrocławia, raz w kierunku Warszawy, a innym razem do Poznania. Na miejsce wszystkich bezpiecznie dowiozła pani Mariola. Po posiłku i pysznych lodach czekał dzieci nie lada wyczyn, aby dostać się na drugą stronę torów trzeba było pokonać niezliczoną ilość stopni. Na górze była nagroda – widok na pociągi, jadące w różnych kierunkach, które z wysokości wydawały się bardzo małe. Po zejściu z mostu kolejnym punktem wycieczki była Izba Pamięci. Tam można było zobaczyć eksponaty związane z pracą kolejarza. Ostatnią atrakcją wyprawy była przejażdżka na obrotnicy – każdy czuł się jak na karuzeli. To był niezwykle udany dzień.