abc mediów 4 6We wtorek, 6 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV – VI odbyli niecodzienną lekcję multimedialną w kinie „Komeda” pt. „ABC mediów”, podczas której poznali ciekawostki dotyczące narodzin różnych mediów: prasy, radia, telewizji i internetu oraz zobaczyli, jak wygląda praca dziennikarza. Ponadto dowiedzieli się, czym jest „zapping”, poznali wybrane gatunki telewizyjne, przypomnieli sobie, jak bezpiecznie korzystać z internetu i przekonali się, w jaki sposób media zmieniają nasze życie i patrzenie na świat. Drugą część spotkania twórcy filmowi przeznaczyli na projekcję filmu fabularnego z gatunku fantasy „Złodziejaszki”. Dzięki przygodom braci Bonifacego i Prospera uczniowie odbyli podróż z Hamburga do Wenecji. Obraz pokazał, że warto działać razem, dla wspólnego dobra i nie poddawać się, a wzajemna pomoc pozwala pokonać największe przeciwności losu.