DSC 0045 www25 maja 2017r. nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Mistrz Matematyki” w klasach II i III, którego celem było kształcenie wśród uczniów umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i zainteresowań oraz zachęcanie do zdrowej rywalizacji. Konkurs przebiegał w czterech etapach, w terminie od grudnia do kwietnia. Brali w nim udział wszyscy uczniowie, którzy za każdym razem borykali się z innym rodzajem działań matematycznych: dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem.

Zadania dla klas drugich przygotowywała p. Krystyna Herbik, dla klas trzecich p. Mariola Szyszka. Do finału konkursu zakwalifikowało się po dwóch uczniów z klas drugich i trzecich z najwyższą ilością punktów z każdej klasy. Do testu końcowego przystąpiło 18 uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Z klas drugich tytuł „Mistrza Matematyki” uzyskała Marta Mirota (II c), a z klas trzecich Kamil Bąkowski (III a). „Mistrzowie” otrzymają Medal Dyrektora Szkoły. Wręczenie wyróżnień nastąpi podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Laureatom serdecznie gratulujemy!

{gallery]zzyciaszkoly/163_2016_2017{/gallery}