DSC 0132 www6 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII edycji Ostrowskiego Dnia Recyklingu, która odbyła się na Piaskach – Szczygliczce. Organizatorami byli Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski we współpracy z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonała Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka.

Po programie artystycznym odbyło się rozstrzygnięcie akcji „Listy dla Ziemi”.
Wśród laureatów znaleźli się:
- w kategorii kl. I – III:
I miejsce: Marta Mirota, kl. II c,
II miejsce: Aleksandra Balcerzyk, kl. II d,
III miejsce: Gabriela Grzegorowska, kl. III d.
Wyróżnienia otrzymali: Matylda Nowacka, kl. II e, Jakub Banasiak, kl. III a, Julia Mazur, kl. III b i Michał Sitarz, kl. III d.
- w kategorii kl. IV – VI:
I miejsce: Julia Przybylska, kl. VI a,
II miejsce: Aleksandra Jess, kl. IV c,
III miejsce: Dorota Gustawska, kl. VI b.
Wyróżnieni zostali: Maria Wróbel, kl. IV a, Julia Kowal, kl. IV b, Jolanta Grycman, kl. V b, Natalia Krupa kl. VI b.
Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w konkurencjach punktowych polegających na ekologicznych kalamburach, nawlekaniu nakrętek oraz rzutach do celu. W ostateczności zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali pamiątkowy dyplom oraz każdy uczeń z klasy II a otrzymał plecak.
Ponadto wszyscy uczestnicy bardzo chętnie brali udział w konkurencjach, takich jak: układanie ekopuzzli, rozwiązywanie ekokrzyżówek oraz w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów - Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO" S.A.
W tym dniu wszyscy świetnie się bawili i biorąc udział w różnych konkursach, udowodnili, że wiedza ekologiczne nie jest im obca.