IMG 3403 www8 czerwca br. uczniowie klasy IV a wraz z opiekunami realizowali zajęcia poza murami szkoły. Najpierw uczestniczyli w lekcji w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dzięki której dowiedzieli się, jaką rolę pełni muzeum w gromadzeniu, opracowaniu i eksponowaniu źródeł historycznych. Zajęcia pozwoliły nie tylko na powtórzenie wiedzy zdobytej w szkole, ale poznanie nowych wiadomości, np. dowiedzieli się, na czym polega praca muzealnika. Obejrzeli także stałe wystawy. Duże wrażenie zrobiła na nich ekspozycja „W kuchni babuni”, prezentująca fragment życia codziennego mieszkańców dawnego Ostrowa.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne w plenerze. Zainspirowały one dzieci do obserwacji i pobudziły ich twórczą aktywność. Podczas pracy dało się odczuć atmosferę swobody twórczej. Dzieci szkicowały zaobserwowaną przyrodę, w której mogły się znaleźć elementy z ich wyobraźni.
Niecodzienne lekcje stworzyły doskonałą okazję do pełniejszej integracji, wzajemnego poznania się i miłego spędzenia czasu na łonie natury.