2 www12 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla uczniów klas II, po którym nastąpiło podsumowanie innowacji pedagogicznej pt. „Matematyczna wędrówka po drzewie skarbów”. Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów umiejętności matematycznych oraz przyrodniczych, rozwijanie logicznego myślenia i zainteresowań w kierunku nauk ścisłych. Zasady konkursu były następujące: każda drużyna wspólnie odpowiadała na trzy pytania z matematyki oraz trzy z przyrody, najpierw wybierała jabłko z liczbą, powieszone na specjalnie przygotowanym na tę okoliczność drzewie.

Jabłka z liczbami w kolorze żółtym oznaczały pytania z przyrody, natomiast w kolorze czerwonym były pytania matematyczne. Każdą klasę drugą reprezentowały trzy osoby, które dzielnie zmagały się z zadaniami. Na odpowiedź na pytanie każda z drużyn miała minutę. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie: p. Ludomiła Nawrot oraz p. Roman Nyklewicz. Po zsumowaniu wyników okazało się, że klasa II a, II b i II c miały taką samą liczby punktów. W związku z tym odbyła się dogrywka, w efekcie której I miejsce zajęła drużyna klasy IIc, II miejsce klasa IIa oraz III miejsce klasa IIb. Na zakończenie konkursu Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Lubojańska wręczyła dyplomy i nagrody. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkurs ten był ostatnim zadaniem, zrealizowanym w ramach innowacji pedagogicznej „Matematyczna wędrówka po drzewie skarbów”. W podsumowaniu całości projektu autorki innowacji p. Ewa Strzelec oraz p. Anna Torzewska przedstawiły wszystkie jego efekty na prezentacji. Reasumując innowacja obejmowała cykliczne warsztaty matematyczne i przyrodnicze oraz udział dzieci w zadaniach:

- Organizacja Tygodnia Zdrowego Odżywiania,

- Dekada odkrywców - drzewo skarbów,

- Szkolny Konkurs „Matematyczne drzewo skarbów”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizacji innowacji, a w szczególności wychowawcom klas II oraz dzieciom za udział w naszym projekcie i zaangażowanie w realizację zadań. Mamy nadzieję, że te wszystkie prowadzone przez nas działania spowodują, że wiedza i umiejętności uczniów urosną, jak to drzewo, które posadziliśmy na boisku szkolnym. Prezentację dotyczącą innowacji można obejrzeć na stronie szkoły.

PREZENTACJA - KLIKNIJ