4 www22 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozstrzygnięciu XIV powiatowego konkursu „Region, w którym mieszkasz" pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie". Podsumowanie konkursu nastąpiło na terenie Nadleśnictwa Antonin. Dzieci biorące udział w konkursie wykonały foldery lub przewodniki reklamujące Ostrów Wielkopolski i okolice, zawierające propozycję trasy turystycznej wraz z jej opisem.

Komisja konkursowa doceniła pięć prac naszych uczennic.
W kategorii „Folder":
- II miejsce - Róża Klósak z kl. IV b,
- III miejsce – Natalia Krupa z kl. VI b.
W kategorii „Przewodnik”:
- II miejsce - Aleksandra Dura z kl. VI a
Wyróżnienia otrzymały:
Joanna Rosik z klasy VI a i Daria Szczepaniak z klasy V b.
Dyplomy i nagrody uczennice odebrały z rąk pani Beaty Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Wszyscy, którzy przybyli na podsumowanie konkursu, dodatkowo otrzymali drzewko i cebulki lilii, które mogą zasadzić we własnych ogródkach.
Atrakcją dla dzieci i opiekunów była również wycieczka po Antoninie i wędrówka trasą dydaktyczną do rezerwatu „Wydymacz".