IMG 0217 KopiowanieW piątek, 1 września 2017 roku w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej w naszym mieście odbyły się uroczystości w miejscach pamięci narodowej. W kościele pw. Najświętszego Zbawiciela została odprawiona msza święta w intencji poległych oraz pomordowanych podczas II wojny światowej. Władze samorządowe miasta i powiatu, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, harcerze i młodzież z ostrowskich szkół złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na cmentarzu przy ulicy Bema przed pomnikiem ofiar II wojny światowej.

Naszą szkołę w uroczystościach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Paweł Wieruchowski oraz asysta- Kinga Dekert i Kornelia Namysł – uczniowie kl. VI b.