IMG 0262 Kopiowanie wwwW piątek, 15 września 2017 roku odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Przed Pomnikiem Ofiar Sybiru zgromadzili się zesłańcy i ich rodziny, przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, harcerze i uczniowie. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Szymon Wieczorek i asysta - Oliwia Młynarczyk i Kinga Ogórek z klasy VI a.

O wydarzeniach z dnia 17 września 1939 roku i późniejszych zesłaniach mówili uczestnicy tamtych wydarzeń oraz Prezydent Ostrowa Beata Klimek. Tragiczną dla Polski rocznicę uczczono Apelem Poległych, po którym przed pomnikiem złożono wiązanki kwiatów. Druga część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 4 i ZSE przedstawili wzruszający program artystyczny upamiętniający ofiary Golgoty Wschodu.