2 wwwW poniedziałek, 25.09.2017 roku o godz. 13:00 odbyło się podsumowanie konkursu „List do taty”. Organizatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Inicjatywa Tato. Net. Celami konkursu są: skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka, zaangażowanie jak największej liczby szkół w propagowanie roli ojca w budowaniu harmonii rodzinnej i procesie wychowawczym dzieci, tworzenie lokalnych środowisk wspierających kulturę odpowiedzialnego ojcostwa, propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin, a także zainteresowanie senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.

Przedmiotem konkursu dla uczniów klas IV i V była praca pisemna na temat „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?”. Komisja powołana przez organizatorów oceniła 70 prac z czterech powiatów i przyznała 10 wyróżnień. Wśród nich znalazły się listy dwojga uczniów naszej szkoły: Marii Wróbel z kl. V a i Konrada Szymczaka z kl. V c, którzy podzielili się swoimi prawdziwymi uczuciami, przykładami ilustrującymi chwile radości, smutku, opisali swoje szczególne wspomnienia związane z postacią taty oraz umiejętnie pokazali rolę ojca we własnym życiu.