1 wwww28 września br. uczniowie klasy V a Szkoły Podstawowej nr 11 wraz z wychowawczynią i nauczycielem historii udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Panią Beatą Klimek. Piątoklasiści rozmawiali o zarządzaniu miastem, bieżących inwestycjach i przedsięwzięciach, z których Pani prezydent jest szczególnie dumna. Dowiedzieli się także, na czym polega praca prezydenta i jakie predyspozycje powinna mieć osoba ubiegająca się o to stanowisko.

Dzieci podziękowały...za basen miejski, powstające nowoczesne lodowisko czy Muzeum 3D. Rozmawiały o sporcie, który jest także wizytówką miasta. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Zapewne na długo pozostanie w pamięci młodych ostrowian.
W drodze powrotnej uczniowie wybrali się na spacer po mieście. Poznali najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Na dłużej zatrzymali się na ostrowskim Rynku, gdzie obejrzeli ratusz i przystanęli przy stole pierwszego burmistrza Ostrowa po odzyskaniu niepodległości Stefana Rowińskiego. Przekonali się również, że w Ostrowie są ślady miejskiej wielokulturowości, odwiedzając obiekty sakralne. Zwrócili także uwagę na ważne instytucje kultury.
Wycieczka odbyła się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „W mojej małej ojczyźnie”, której głównym założeniem jest pogłębienie wiedzy o mieście i regionie.