DSC795229 września z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca uczniowie klasy IIIc uczestniczyli w pokazie filmu pt. „Tarapaty” w ostrowskim kinie Komeda. Z ogromnym zainteresowaniem śledzili przygody głównych bohaterów, trzymając kciuki za pomyślne zakończenie. Dowiedzieli się jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego z nas. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystaw w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dużą uwagę dzieci przykuła czasowa wystawa pt. „150 lat - OSP Ostrów Wielkopolski”. Chłopców najbardziej zainteresowały modele wozów strażackich oraz możliwość przymierzenia oryginalnego hełmu strażackiego. Korzystając z okazji usłyszeli ciekawe informacje dotyczące stałych wystaw pt. „Ostrów do 1939” oraz „W kuchni babuni”. Wyjście zostało zorganizowane przez klasową radę rodziców.