4 www30 września w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się szkolenie dla uczniów klas 4 z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych. Na początek uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z policjantami wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci zapoznali uczniów z prawami i obowiązkami rowerzystów korzystających z dróg publicznych oraz przypomnieli wiadomości dotyczące obowiązkowego wyposażenia roweru.

Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, która odbyła się na miasteczku ruchu drogowego oraz rowerowym torze przeszkód pod czujnym okiem opiekunów. Było to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez uczniów naszej szkoły w realizacji projektu „Bezpiecznie w szkole i poza nią” w ramach rządowego programu Bezpieczna+.