W piątek, 6 października grupa dzieci uczęszczających do świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z programem socjoterapeutycznym działającej przy Szkole Podstawowej nr 11 wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do wnętrza ziemi, a mianowicie do Kopalni Soli „Kłodawa”. Dzieci przemierzyły kłodawską podziemną trasę turystyczną, poznały historię pierwszego szybu wydobywczego noszącego dziś imię Michał, dowiedziały się, jak powstały kłodawskie złoża soli.

Program obejmował także zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, spacer wyrobiskami korytarzowymi do poziemnej kaplicy św. Kingi, gdzie przewodnik zapoznał uczestników wycieczki z legendą o opiekunce górników solnych. Na pamiątkę dzieci otrzymały bryłkę soli o unikalnej różowej barwie.