3 wwwW niedzielę, 15 października 2017 r. w Parku 600 – lecia w Ostrowie Wielkopolskim uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielkami przyrody: p. Magdaleną Danielewicz i p. Ludomiłą Nawrot uczestniczyli w ostrowskich obchodach Święta Drzewa, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Drzewo – Przyjaciel”. Była to inauguracja XV edycji międzynarodowej akcji sadzenia drzew. Z tej okazji ostrowianie otrzymali sadzonki różnych gatunków drzew, natomiast cebulki kwiatów wręczane były mieszkańcom, którzy dostarczyli karmę dla psów lub plastikowe nakrętki – zbierane dla chorego Kubusia.

W parku pojawiły się kolejne drzewa, z których jedno posadzili czwartoklasiści z ostrowskiej jedenastki. Wiemy, że drzewa pochłaniają zanieczyszczenia, produkują tlen, dają schronienie zwierzętom, sprawiają, że świat wokół nas staje się przyjaźniejszy i piękniejszy. Dbajmy o drzewa, bądźmy z nimi blisko, bo one dają nam życie. Podczas imprezy na młodszych uczestników czekały liczne ekologiczne atrakcje: gry, zabawy, puzzle. Propagowana była również akcja edukacyjna „Ostrów smogowi mówi Nie!”.
Tego typu działania sprzyjają podnoszeniu świadomości ekologicznej, zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.