8 wwwW ramach Code Week 2017 uczniowie klas III-VI naszej szkoły początkowo podczas przerw międzylekcyjnych, a potem również w czasie zajęć informatyki zapoznawali się z ideą kodowania oraz mieli szansę zmierzyć się z różnego rodzaju zadaniami z dziedzin kodowania i programowania. Początkowo zadania miały formę kodowania "unplugged", czyli bez wykorzystania komputera. Tutaj uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi rozkodowywania obrazków czy tzw. "cup stack coding", czyli układania figur z kubeczków na podstawie kodu podanego na kartce papieru.

Następnie uczniowie do nauki podstaw programowania wykorzystywali Ozoboty, które poruszały się po przygotowanych i oznaczonych przez nich za pomocą odpowiednich kodów trasach. Starsi uczniowie natomiast programowali i przygotowywali programy dla robotów Mbot. Zwieńczeniem naszych wszystkich działań, oprócz sporej dawki nauki i dobrej zabawy było otrzymanie przez szkołę certyfikatu, potwierdzającego nasz udział w piątej już edycji Code Week.