2 wwwW piątkowe popołudnie, 10 listopada 2017 r. podopieczni świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z programem socjoterapeutycznym wzięli udział w wycieczce do Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala, które mieści się w Koninie. Jest to atrakcja turystyczna, która nie ma swojego odpowiednika w Europie. Są tu wystawy makiet przedstawiających różne wydarzenia związane z historią, zjawiskami przyrodniczymi, jak również interaktywne makiety kolejowe czy kulkowe tsunami. Dzieci miały możliwość poznania technik modelarskich, wzięły udział w warsztatach – kreatywna kostka, polegających na sklejaniu dowolnych figurek, mając do dyspozycji po 30 sztuk sześcianów z drewna.

Najczęściej wybieraną figurką był Steve – bohater znanej gry Minecraft. Dzieci korzystały również z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych, wycinały na ploterze termicznym małe figurki styropianowe. Na koniec była jeszcze niespodzianka – mini-dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się zajęcia i w dobrych humorach z prezentami w postaci figurek z drewna, styropianu i małą paczką klocków czy kolorowych kulek wracali do domu.