10 wwwW środę, 15 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. W tej bardzo ważnej szkolnej uroczystości uczestniczyli: Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek, Pani Karolina Winiecka - Asystentka Senatora RP Pana Łukasza Mikołajczyka, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Pan Alojzy Motylewski, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 12 „Tęcza” Pani Izabela Hirsa, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14 „Maluszek” Pani Renata Jarosz, Dyrektor Przedszkola „Sowy i Sówki” Pani Violetta Orczykowska, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Ogórek, Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Lubojańska, Wicedyrektor Pani Ewa Wulbach, Grono Pedagogiczne i Rodzice.

Zebrani goście powitali pierwszoklasistów gromkimi brawami. Dzieci w odświętnych strojach i z uśmiechem na twarzy śmiało wkroczyły na salę. Każdy z nich ku ogromnej radości rodziców miał swój pierwszy występ w szkole przed tak dużą publicznością. Wszyscy czuli się ważni i docenieni. Wzorowo recytowali wiersze o szkole. Podczas piosenki „Pierwszaczek” wykazali się doskonałym poczuciem rytmu, zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, grając na instrumentach perkusyjnych. Tańcząc i śpiewając piosenkę „Zawsze razem”, pokazali, jak ważna jest w szkole współpraca, że zawsze mogą na siebie liczyć. „Z przyjaciółmi nie można się nudzić, z nimi zawsze jest wesoło”, tak brzmiały słowa piosenki. Szkoła jest miejscem, gdzie nawiązuje się pierwsze przyjaźnie, które często trwają do końca życia. Program artystyczny zakończył się tańcem z chustami.
Podczas drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie na Sztandar Szkoły. Ślubowali, że postarają się być dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanowali swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, będą kochać swoją Ojczyznę. Następnie odbyło się Pasowanie na uczniów, którego dokonali: Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek, Pani Karolina Winiecka - Asystentka Senatora RP Pana Łukasza Mikołajczyka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska.
Następnie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty z rąk zaproszonych gości. Były to Listy gratulacyjne, pamiątkowe pióra z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz słodycze. Na zakończenie spotkania były pamiątkowe zdjęcia, po których pierwszoklasiści w towarzystwie wychowawców i rodziców udali się do swoich sal, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki.
Ślubowanie to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, który niewątpliwie na długo pozostanie w ich pamięci.