3 www„Chrupiące Jabłuszka” czyli uczniowie z klasy IIIc zakończyli właśnie działania realizowane w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ósma edycja projektu organizowanego przez Fundację Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Powyższe cele zostały zrealizowane w sześciu wyznaczonych zadania. W klasie zostały przeprowadzone dwa scenariusze zajęć: „Co należy jeść aby być zdrowym?” oraz „Aktywnie spędzam czas.” Wyłoniono zwycięzców konkursów: Przepis na zdrową przekąskę (Marta Mirota) i Plakat – Dbam o zdrowie (Marceli Witek, Dominik Kaźmierczak, Franciszek Leiński). Kolejnym zadaniem było forum zdrowia dla rodziców: Jak pomóc dziecku być zdrowym? Ostatnim natomiast była promocja podjętych działań w szkole. Wszystkie zadania zostały zrealizowane, a cele osiągnięte. Projekt, oprócz wiedzy i umiejętności, dostarczył nam wiele miłych doświadczeń i przeżyć.