alfikW środę 22 listopada 2017 odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 7) i gimnazjalnych.

W konkursie wzięło udział 66 769 uczniów z całej Polski, w tym 46 uczniów z naszej szkoły z klas 4 – 6. Długo czekaliśmy na wyniki aż wreszcie je poznaliśmy.

Najlepsze wyniki spośród uczniów naszej szkoły otrzymali:

-        na poziomie klas trzecich – Olaf Jen (63 miejsce w województwie)

-        na poziomie klas czwartych – Kamil Bąkowski (161 miejsce w województwie)

-        na poziomie klas piątych – Mateusz Świtała (42 miejsce w województwie)

-        na poziomie klas szóstych – Jolanta Grycman (261 miejsce w województwie)

Wszystkim serdecznie gratulujemy!