Pod takim hasłem 17 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się pierwszy etap V Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja jest poświęcona poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Do konkursowych zmagań przystąpiło 33 uczniów z kl. IV –VI. Rozwiązywali test złożony z zadań z zakresu literatury i nauki o języku. Ponadto musieli wykazać się znajomością tekstów źródłowych i wiadomościami dotyczącymi biografii W. Szymborskiej i Cz. Miłosza.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic: Weronika Podkocka, Magdalena Grodzka, Klara Czerewkiewicz, Daria Piszczałkowska i Paulina Szóstak. Do części ustnej, która odbędzie się 7 lutego br. o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej nr 7, zakwalifikowała się uczennica kl. VI a, Daria Piszczałkowska.
Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu nastąpi 7 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego.