P1260702 WWW26 stycznia br. w naszej szkole odbyła się "Noc naukowa". Jako pierwsi w podróż do fantastycznego świata nauki zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych. Czy wyobrażacie sobie świat bez papieru? Albo światła ujarzmionego w żarówce? Świat bez zbawiennej podczas przeziębienia aspiryny? Świat bez telefonu albo… pieniędzy? Geniusz naukowy nie tworzy tak spektakularnych dzieł jak wielki literat, muzyk czy malarz. To jednak efekty jego pracy zmieniają świat i ułatwiają życie. Czy wiecie, gdzie pojechali właśnie tego dnia najwspanialsi odkrywcy, uczeni, badacze i wynalazcy? My wiemy - byli u nas… Oczywiście w role tych wybitnych osób wcielili się rodzice:

pani Agnieszka Zboińska – Robert Hook, pani Anna Schleiss – Maria Skłodowska – Curie, pani Emilia Szymczak – Alfred Nobel, pan Tomasz Ogórek - Albert Einstein, pan Cezary Czerewkiewicz – Isaac Newton. Zaprezentowali oni nie tylko wspomniane postacie, ale również zademonstrowali uczestnikom ciekawe doświadczenia.
Podczas warsztatów każdy z uczniów miał szansę wcielić się w rolę młodego naukowca i poznać prawa rządzące światem chemii i fizyki. Doświadczenia, które zaproponowała prowadząca pani Beata Ławrynowicz, może praktycznie wykonać każdy. Niepotrzebne są żadne wyszukane przyrządy, a składniki do nich można znaleźć w każdym domu. Niektóre doświadczenia, mimo prostoty mogą być zaskakujące także dla dorosłych i doświadczonych eksperymentatorów.
Mamy nadzieję, że to spotkanie rozbudziło ciekawość dzieci i chęć dalszego poznawania ciekawego świata nauki.