DSC 0185 2„Błąd w mowie i piśmie to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz” –słowa Janusza Korczaka są mottem Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, który odbywa się pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Pani Beaty Klimek Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. To już XX edycja. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 13 uczniów z kl. II i III oraz 44 uczniów z klas IV-VI. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Jakub Akerman, kl. III d, Jakub Dolata, kl. III b, Marta Mirota, kl. III c, Jan Mikszak, kl. V a i Klara Czerewkiewicz, kl. VI a.

Tradycją naszej szkoły jest, że najlepiej napisane dyktando w kl. IV-VI Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Lubojańska uhonorowuje okolicznościowym medalem, który zostaje wręczony podczas uroczystego apelu podsumowującego roczną pracę. W tym roku najlepiej „Dyktando na medal” napisał Jan Mikszak. Eliminacje międzyszkolne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim - 6 marca o godz. 13.00 klasy II i III, a 9 marca o godz. 13.00 klasy IV-VI. Zmagania konkursowe stwarzają uczestnikom możliwość potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji.

[gallery}zzyciaszkoly/74_2017_2018{/gallery}