12 lutego br. grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła ferie zimowe w nietypowy sposób – od nauki. Wraz z opiekunami p. Beatą Ławrynowicz, p. Violettą Kordon i ks. Michałem Włodarskim wybrali się na wycieczkę do Experymetarium w Łodzi, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Zabawa rozpoczęła się na Arenie Laser Games, gdzie dzieciaki w kilkuosobowych drużynach zagrały w laserowego paintaballa. Rozgrywka na Arenie to doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą o miano lidera. Rozgrywka odbywała się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie.

Aktywizujące metody pracy i możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów, dlatego kolejnymi punktami programu były warsztaty „Tajniki elektroniki” oraz „Naukowy Misz – Masz”.
Na zajęciach poświęconych elektronice i elektryczności uczestnicy zamienili się w małych inżynierów. Poznali źródła energii – odnawialne oraz nieodnawialne, dowiedzieli się, jak to się dzieje, że prąd może płynąć i jakie materiały mu to umożliwiają, budowali własne obwody elektryczne za pomocą zestawów kreatywnych oraz pozyskiwali prąd z ziemniaków i cytryn.
Niezwykłe były również warsztaty, które łączyły w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Pokazały, jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Nie zabrakło także profesjonalnych odczynników, które pozwoliły uczestnikom poczuć się jak prawdziwi naukowcy!
Wszyscy zadowoleni oraz pełni nowych wrażeń wrócili do domu.