IMG 20180210 135716 www10 lutego br. w naszej szkole został rozegrany XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR PREZYDENTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO. Grano w trzech grupach wiekowych 7 rund po 15 minut do namysłu dla zawodnika.

Zwycięzcami zostali:
grupa do lat 7 (8 zawodników)
- chłopcy: 1. Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak (Poznań), 2. Jakub Pabiszczak (MUKS Śródmieście Wrocław), 3. Wiktor Włodarczyk (KTS Kalisz)
- dziewczęta: 1. Łucja Nowicka (KSz Orły Pleszew), 2. Magdalena Kostka (Chwaliszew)
grupa do lat 10 (15 zawodników)

- chłopcy: 1. Kacper Ugorek (UKS Skoczek Milicz), 2. Igor Majcher (OTSz Ostrów Wielkopolski), 3. Igor Szczepaniak (OTSz Ostrów Wielkopolski)
- dziewczęta: 1. Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wielkopolski), 2. Emilia Jeziorska (KTS Kalisz), 3. Gabriela Zawadzka (KTS Kalisz)
grupa do lat 14 (15 zawodników)
chłopcy: 1. Kamil Grzesiek (OTSz Ostrów Wielkopolski), 2. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), 3. Bartosz Łakomy (OTSz Ostrów Wielkopolski)
- dziewczęta: 1. Ewa Barwińska (KTS Kalisz), 2. Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wielkopolski), 3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)

Poziom sportowy był wysoki, startowało wielu bardzo dobrych zawodników, również z czołówki krajowej. Z uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 najlepiej wypadli Dawid Lamek i Krzysztof Szymczak, którzy zdobyli po 3,5 p. i zajęli 8. i 9. miejsce.

Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, Centrum Szachowe „Skoczek”, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe, Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego.