7 wwwW piątek, 9 lutego br. odbyły się kolejne warsztaty adaptacyjne dla przedszkolaków pod hasłem „Uczymy się języków obcych”. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach językowo-ruchowych. Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, gdzie dzieci, bawiąc się piłkami Eduball, uczyły się podstawowych angielskich słów związanych ze sportem. Dzieci wiedzą już, co oznaczają zwroty: jump, run, walk. Oprócz tego znają już nazwy popularnych dyscyplin sportowych: football, basketball, handball.

Po zajęciach ruchowych przyszedł czas na stworzenie swojej wizytówki. Przedszkolaki wykonały piękne prace. Wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Podczas prezentacji swoich prac, dzieci przedstawiły się w języku angielskim.
Kolejnym etapem spotkania była praca w sali komputerowej, gdzie wykorzystując technikę informacyjną, dzieci utrwalały poznane słowa i zwroty w języku angielskim. Potrafią one poprawnie się przywitać, przedstawić i pożegnać. Wszyscy uczestnicy wracali do domu w wyśmienitych nastrojach z zapowiedzią spotkania na marcowych warsztatach, które odbędą się 2 marca br.
Zajęcia prowadzili: Ewa Strzelec i Piotr Kierzek.