4W piątek, 2 marca br. odbyły się kolejne warsztaty adaptacyjne dla przedszkolaków pod hasłem „Co nas otacza?” – warsztaty przyrodniczo – matematyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci miały okazję przenieść się w świat matematyki, przyrody i eksperymentów. Spotkanie rozpoczęło się od zabawy integracyjnej, zapoznawczej, po której przyszedł czas na grę matematyczną z kostkami oraz nakrętkami. Dzieci doskonaliły podstawowe umiejętności, takie jak dodawanie, odejmowanie, przeliczenie. Następnie uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, zagadki, łamigłówki matematyczne oraz przyrodnicze przy tablicy interaktywnej.

Po zajęciach przy tablicy, prowadzący przygotowali dla każdego kopertę z figurami, z których dzieci miały ułożyć zwierzęta i przedmioty wg wzoru, a potem wykonać pracę plastyczną
z wybranym zwierzątkiem.
Dzięki temu uczestnicy poznały starożytną chińską grę, znaną już od 3000 lat. Zabawy z tangramem sprawiły dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wykonały piękne prace. Wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Bardzo ciekawa okazała się ostatnia część warsztatów – eksperymenty. Każde dziecko z zainteresowaniem przyglądało się doświadczeniom: z pieprzem, wodą i płynem – „Magiczny palec” , z sodą i octem – „Wulkan” oraz eksperymentowi, w którym balon został nadmuchany sodą i octem. Wszystkie zajęcia spowodowały duże zainteresowanie naukami matematycznymi i przyrodniczymi. Uczestnicy wracali do domu zadowoleni i żądni wiedzy.

Zajęcia prowadzili: Magdalena Danielewicz i Anna Torzewska.