20180301 133023 HDR wwwW czwartek, 1 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o lekturze „Z lekturą za pan brat”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paula Kubiak i Maja Mielniczek z kl. I b, Bartek Płonka i Hubert Wroński z kl. II a, Natalia Bednarek z kl. III a, Maria Kubiak z kl. III e. Tytuł laureatki uzyskała Maja Mielniczek, która na poziomie klas pierwszych zajęła trzecie miejsce. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do literatury. Uczniowie klas pierwszych, którzy najlepiej wykonali zadania w formie zabawowej, przechodzili do drugiej tury, podczas której ustnie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości lektur. Klasy drugie i trzecie rozwiązywały test.

Na koniec spotkania Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 pani Jolanta Przybyłek wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy za udział, a laureatom nagrody książkowe.