21 października 2010 roku w Szkole Podstawowej  nr 11odbyła się przepiękna uroczystość - Ślubowanie Klas Pierwszych. W murach naszej szkoły gościliśmy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pana Radosława Torzyńskiego, zastępcę Prezydenta, Panią Beatę Podsadną, Naczelnika Wydziału Edukacji w Ostrowie Wielkopolskim, Pana Pawła Rajskiego oraz radnego Zdzisława Dolatę - przewodniczącego Komisji Oświaty.

Najważniejsze jednak w tym dniu były dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami przybyli do szkoły. Uczniowie, tańcząc poloneza, weszli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej witając gości. Był to bardzo podniosły i wzruszający moment. Dzieci wyglądały niezwykle odświętnie. Galowe stroje, birety w kolorach naszego miasta oraz wypieki na ich twarzach sprawiły, że nastrój stał się jeszcze bardziej uroczysty. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, który zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami. W części artystycznej wystąpiła również wróżka, w którą wcieliła się mama pierwszoklasistki Pani Brygida Mioduszewska.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali, że będą starali się być dobrymi i uczciwymi uczniami, będą strzegli honoru i dobrego imienia szkoły, szanowali swoich nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochali swoją Ojczyznę. Następnie nastąpił bardzo ważny moment w życiu pierwszaków - pasowanie na uczniów, którego dokonali Prezydent Pan Radosław Torzyński, zastępca Prezydenta, Pani Beata Podsadna oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, Pani Małgorzata Lubojańska. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty z rąk zaproszonych gości. Były to listy gratulacyjne, maskotki "czerwone jabłuszka" oraz nalepki z symbolami naszego miasta.

Jestem przekonana, że dni spędzone przez pierwszaków w naszej szkole będą przyjemne i wesołe, a uroczystość ta na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i znakomitych gości.